מקקלקלה

באחד האמשים נזדמנתי אל משכנו של מר ק. ידידי משכבר הימים וכלכלן על פי השכלתו על מנת לדון במצבנו הכלכלי (גרוע, תודה ששאלתם) לאור הנפילות האחרונות בבורסה כמו גם לחגוג את חג הצעירים הלוא הוא חג הפלייסטיישן הנחוג מדי לילה בגילאי 29 עד 32 אם ניתן להאמין לסקרים המפורסמים בדה מארקר.

לאחר דקות ארוכות של שתיקה ששוסעה רק על ידי צרחות דמויותינו הוירטואליות כל אימת שעלה בידיהן להנחית את יריביהן על הקרשים המטאפוריים, נתברר לפתע כי בנוסף למכות הכלכליות האחרונות ניחתה עלינו מכה חדשה וכאובה: ג’וקים. ובלעז, תיקנים. החרקים רודפי השררה והמזון המהיר פרצו לעברנו מכל פינה של החדר, הגדוש עיי כביסה ושאר שרידי איוולת האדם המעשן חשיש, כעומדים לכלותנו. נראה כי הבטחותיהם של בכירי מדענינו הגורסות כי המה (משמע הג’וקעלאך לא המדענים) ירשו את הארץ לאחר אסון צרנוביל הבא לא עושות עוד את הרושם הנדרש על החרקירים החומים וסבלנותם פקעה סוף סוף עם פקיעת מחזור הביצים האחרון. בעגה הכלכלית מכנים זאת המומחים, אם אינני טועה, תאריך פקיעת המקק.

לרוע המזל, החליט מישהו בפיקוד הגבוה של מקקינו כי לא די בחיל רגלים בצבא המודרני והם פיתחו חיל אויר שלא היה מבייש את דן חלוץ ביום פדיון תיק השקעות. תיקנים מתאבדים פרשו כנפיים מכל עבר ועפו אל על מבלי להתחשב במדד המעו”ף הצולל בחדות. תאמרו מה שתאמרו על כישוריי הפינאנסים אך אני יודע לזהות מניה נוסקת ומיד הצעתי לשותפי להשקיע בחרקים המעופפים מעלה, ברם הוא צינן את התלהבותי באומרו כי הם אינם צמודים לדולר והציע להשתמש בתעודות סל במקום. דחיתי את הצעתו בבוז יען כי ידוע לכל שהסלים לא יצלחו לאכסון תיקנים מכיוון שהם נמלטים בקלות דרך החרכים עם כל רמז למשבר, והתפשרנו על השקעת משאבי המשותפים (מר ק. אולי כלכלן אבל הוא לא עבד מאז סיום התואר ב-96 ) ביבוא קרני צבאים מנאמיביה, שהן סחורה פטורה ממכס באירופה ואף משלמות את מחיר הקרן או מה.

באותה שעה, בחזית המערב לא היה כל חדש ומתקפת הלופטוואפה החום נמשכה בעוז כאשר על כל מעופף שיירטנו צצו מיד שני אחים ופילגש והרצפה נמלאה נוזלי מנוע של חרקים. חשתי כמו בקרב האווירי על שמי בריטניה ובהתרוממות הנפש פניתי לעודד את רוחו של ידידי במילותיו הנודעות של צ’רצ’יל: “מעולם לא היו חייבים רבים כל כך, כה הרבה, לכה מעט”. אפס, בינתיים צנחו מחירי הקרניים באירופה בשל יבוא מאסיבי של איילי צפון מפינלנד. כספנו שהיה מונח על קרן הצבי, נבלע בכיסיהם של הנושים שצבאו עכשיו כמקקים על דלתנו והתחוור לי היטב כי מעולם לא היו חייבים מעטים כל כך, כה הרבה, לכה רבים. קר רוח כרגיל בעיתות משבר, נסוגתי בטאקט עילאי אל ביתי על מנת לאסוף את שברי האינדקס המתרסק בהשאירי את מר ק. המותש, להלחם בשתי החזיתות ללא בני ברית, כיאה לאנטישמי שכמותו.

שכבתי במיטתי, נשקתי לקטנה ליל מנוחה ואמרתי לשקוע בשינה נטולת דאגות, אך צבא התיקנים כבר פלש לאוקיינוס השקט של חדר השינה ומספר משוריינים דהרו הלוך ושוב על הקרשים מתחת למזרון, בו ידוע לכל שאיני מחביא ולו דולר. לאחר שהתגברתי על הגששים בקרב קצר אך עקוב מדמם, הבנתי כי מנוחה כבר לא אמצא הלילה הזה, על כן הצטיידתי בכפכף אימתני בידי האחת ושכבתי בעין פקוחה בחושך ממתין לחידוש המתקפה הצפויה. דגדוג קל בגבי הקפיצני לאחר מספר דקות והמהלומה האינסטינקטיבית ששיגרתי בתוקפי המתועב ניחתה בקול הצלפה מעורר סיפוק.

האש בעיניה של הקטנה לא צוננה כהוא זה מחבילת הקרח שהנחתי על ידה האדומה והנפוחה אך ידעתי שכיאה לאישה נאורה היא לא תנטור לי על המשגה ששגיתי בתום לב. מה אומר לכם, הספה התגלתה כנוחה למדי והייתי ישן בה כתינוק אלמלא רחש משק הכנפיים ומגע הרגליים הקלות על גבי במשך כל הלילה.

מחר אני עובר לנאמיביה. אמנם המלעיזים טוענים כי שם מושלת בכיפה כלכלת קופים אך דומני ששם המקק אינו צמוד למדד.

אמן.

Advertisements

About oweisman

An average man, 2.4 limbs and a hyena.
This entry was posted in הומור לא מצחיק and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to מקקלקלה

 1. נורית מ. says:

  מזגן מקרר ומייבש = אין ג’וקים !
  תפעיל מזגן.

 2. miaoming says:

  מזגן מקרר ומבזבז חשמל = אין כסף
  אפעיל שרירי ידיים ותרסיסים.

  גדי – חן חן לך.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s